Destek Hattı0216 567 70 70

Destek Hattı0532 524 77 44

Cinsel Ve Cinsel Olmayan Sorunlar

Cinsel Ve Cinsel Olmayan Sorunlar

Cinsel ve cinsel olmayan sorunları ortak oturumlara serpiştirme girişiminde bulunuldu. Çift birbirine karşı çok daha az şefkatli hale geldiğinden, başlarda bir zamanlar zevkli ve doğal buldukları dokunuşlara yeniden başlamaya teşvik edildi. Aynı zamanda, çifte cinsel olarak ne kadar uyarılırlarsa uyarılsınlar bu “egzersizin” sevgi alışverişinden öteye gitmemesi gerektiği söylendi. Bir sonraki görüşmede, her ikisi de minnettardı ve özellikle Richard kendilerine cinsel etkinlikte bulunmak zorunda olmadan sadece şefkatli olmaları gerektiği söylendiği için rahatlama hissettiğini söyledi.

Sahip olduğu dinî inançların ayrılığı ve boşanmayı düşünmeye izin vermediğini hissediyordu ve bu konu daha önce hiç açılmamıştı. Önceden çocuk sahibi olmaya can atıyordu, ama şimdi karısının şefkatli ve tutarlı bir anne olma kapasitesi hakkında endişeliydi. Aklından cinsel düşünceler ve eski kız arkadaşları geçtiği için kendini suçlu hissediyordu.

Tedavinin cinsel tarafı birkaç ay sonra yavaş yavaş ve dokunma egzersizleriyle başladı. Başlangıçta giyinik haldelerken, sonra kademeli olarak giysiler çıkarıldı. Richard’ın bu cinsel anlardaki düşünceleri onunla tek başına görüşüldüğünde “ilişkinin yararına” kullanıldı. Ana sorun, Kate hipomanik olduğunda ortaya çıkan suçluluk duygusu gibi görünüyordu. Ondan cinsel anlamda “faydalanmıştı” çünkü şimdi Kate’in o zamanki cinsel isteğinin önceden olduğu gibi kendiliğinden bir duygu olmaktan çok hastalığın ürünü olduğunu görüyordu. Yaşadığı cinsel durumu, bir çocukla cinsel faaliyette bulunmaya benzetiyordu ki bu tiksindiği bir düşünceydi. Onun iyi olacağından hâlâ emin değildi çünkü ilaçlara gereksinimi devam ediyordu.

Hastalandığında diğer erkeklere karşı sergilediği cinsel davranışlar hakkındaki duygulan karışıktı. Bir yandan, bunun hastalığının bir cephesi olduğunu kabul ediyor (şimdi Kate kendini bu konuda çok suçlu hissediyordu), öte yandan Kate’e çok kızıyor, onun ikisi arasındaki bir anlaşmayı ihlal ettiğini hissediyordu.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı