Destek Hattı0216 567 70 70

Destek Hattı0532 524 77 44

Erken Boşalmanın Tedavisi

Erken Boşalmanın Tedavisi

Erken boşalma kimi zaman bir anksiyete semptomudur. Anksiyetenin iyileşmesi belli durumlarda, gevşeme, duyarsızlaştırma ve girişkenlik eğitimi gibi tekniklerle başarılı olmuştur. Bununla birlikte genelde, psikoterapötik çabaların özellikle prematüre tepki örüntülerini değiştirmede etkili olduğunun henüz kanıtlanmadığı belirtilmelidir. Bununla birlikte basit bazı püf noktalarıyla zaman zaman tatmin edici sonuçlara ulaşılmıştır.

Örneğin bazı kişiler, cinsel temas sırasında sadece erotik olmayan düşünceler aklından geçirerek ve hayal ederek orgazma ulaşmayı geciktirmeyi başarırlar. Diğerleri cinsel ilişki sırasında kendine acı vermeyi (bacağını çimdiklemek, dilini ısırmak gibi) daha etkili bulur. Bununla birlikte Masters ve Johnson (1970), dikkat dağıtma tekniklerini desteklememektedir. Depresanlarm kullanımı (alkol ya da barbiturat gibi) da bazı erkeklerde erken boşalmaya engel olabilir. Tensel uyarıcının azaltılması da (bir veya daha fazla prezervatif kullanarak ya da penise sürülecek anestetik merhem kullanarak) sıklıkla önerilmektedir. Bahsedilen bu yöntemlerden sınırlı ölçüde faydalanılmalıdır.

Orgazmı geciktirmede oldukça faydalı bir yöntem, uyarılabilirlik eşiğini yukarı çekmek için tasarlanmış bir eğitim programı yardımıyla uygulanmaktadır. Ereksiyon sırasında penisin vajina dışı uyarımı, boşalmayı haber veren duygu hasta tarafından fark edilinceye dek sürdürülür.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı