Destek Hattı0216 567 70 70

Destek Hattı0532 524 77 44

Gebelikte Orgazmik Fonksiyon

Orgazmik Fonksiyon

Gebelik süresince orgazmik fonksiyon, her kadımn orgazmla ilgili geçmiş yaşantılarının kimi detaylarıyla tartışılması şeklinde ele alınmıştır. Kadınların sadece %7’si asla orgazm olmadıklarım ifade etmiştir. Diğer %9’u, orgazmı yaşadıklarım iddia etmiş, ama görüşmeci onların orgazmı betimlemelerinden yola çıkarak, or¬gazmı plato heyecanıyla karıştırdıkları fikrine varmıştır. Bu ‘şüpheli’ kadın grubu, hem sosyal hem de davranışsal datada diğer orgazmik kadınlardan anlamlı derecede farklılaşmadı ve bu nedenle ileri analizlere orgazmik kadınlar olarak dâhil edildi.

Tablo 3’te gebelik süresince orgazmla sonuçlanan koital aktivitelerin yüzdesindeki değişimler görülmektedir. Tablo 4’te, gebelik öncesi orgazmik şiddetle kıyaslandığında gebelik sırasındaki orgazmik şiddet ve güçte genel bir düşüş görülmektedir. Ancak bir grup kadının gebeliğin tüm evrelerinde orgazmik şiddette tutarlı bir artış olduğunu ifade etmesi dikkate değerdir.

Masters ve Johnson tarafından tanımlanan çoklu orgazmik yaşantı, orgastik kadınların %35’i tarafından ifade edildi. Çoklu orgazm sıklığında gebelik süresince bu kadınların %3’ü artış, %62’si azalma ifade ederken %35’i aynı kaldığını belirtti.

Koital sıklıkta olduğu gibi, hamilelik sürecindeki orgazm oranı da en çok cinsel ilgi düzeyiyle ilişkiliydi. B evresindeki ilgi düzeyine kıyasla ilgi düzeyi düşenler, ilgi düzeyi artanlara ya da aym kalanlara göre, daha düşük koital orgazm oranı göstermişlerdir.

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı